Další novinky z příprav veletrhu Sběratel II.

Obálka Německé pošty

Po dvou letech se na veletrh Sběratel, který se v Praze koná od 15. do 17.září, objevuje opět Německá pošta. Pro letošní ročník připravila sběratelům tuto nádhernou obálku:

Další novinky z příprav veletrhu Sběratel II.


Holanďané se vrací

Vloni poprvé na veletrhu Sběratel vystavovala nizozemská firma World Coins International z Huizenu, která je jednou z vedoucích velkoobchodních světových společností v oblasti moderních sběratelských mincí. Na stejném místě ji letos návštěvníci naleznou znovu.

Největší expozici – jako už tradičně – bude mít na veletrhu rakouská firma Schoeller Münzhandel z Vídně. Na svém stánku bude zastupovat deset světových mincoven.

Den OSN v neděli

Neděle na veletrhu tradičně patří Organizaci spojených národů. Pořadatelé vyhlašují Den OSN a na stánku České pošty je pro sběratele k dispozici příležitostné razítko OSN. Po celou dobu veletrhu je na stánku Poštovní správy OSN možnost zakoupit dopisnici k veletrhu Sběratel a získat kašet. UNPA se veletrhu Sběratel účastní každým rokem od samotného počátku. Patří tak mezi patnáct vystavovatelů, kteří za devět let existence veletrhu nevynechali ani jeden ročník. Patří jim dík, neboť při premiéře veletrhu v roce 1998 nemohli tušit do čeho s námi jdou. A je to i jejich zásluha, že veletrh Sběratel v Praze se časem rozrostl do současných velkých rozměrů stal se největší sběratelskou akcí v zemích střední a východní Evropy.

Noví velcí vystavovatelé

Poprvé se veletrhu účastní pražská firma Prague Classic Car Centre, která jistě nadchne obdivovatele a sběratele historických automobilů. Ze své kolekce na Sběrateli vystaví vozidlo Praga Grand z roku 1929, jehož majitelem byl syn našeho prvního prezidenta Jan Masaryk, a luxusní kočár RAF H 10 z roku 1909, který byl v Liberci postaven pouze ve dvou exemplářích pro císařský dvůr Františka Josefa a pro továrníka Liebiga.

Na ploše téměř 100 m2 na volné ploše před vchodem do výstavní haly si přijdou na své především ženy. Tady se totiž představí s nepřeberným množstvím minerálů, drahých kamenů a šperků z přírodních materiálů firma Aleš Tůma s Rožnova pod Radhoštěm.

Informace o veletrhu

Veletrh se tradičně koná v Průmyslovém paláci na Výstavišti v Praze 7 - Holešovicích na severním okraji centra hlavního města. Spojení tramvají či metrem trvá z úplného středu města deset minut. K výstavišti vede trasa metra C (stanice Nádraží Holešovice) a jezdí tramvaje 5, 12, 14, 15 a 17. Vstupné na veletrh: jednodenní vstupenka 60 Kč, zlevněná 20 Kč a permanentní na všechny tři dny 100 Kč. Vstupenka platí i na veletrh Antikvariát Praha. Pro veřejnost jsou oba veletrhy otevřeny v pátek a v sobotu od 10 do 18 hodin, v neděli od 10 do 16 hodin. Zpozdilým návštěvníků doporučujeme využít HAPPY HOUR. V pátek a v sobotu od 16 hodin a v neděli od 14 hodin bude vstup na veletrh za jednotné vstupné 20 Kč. Ženy a mládež do 18 let mají na veletrh vstup zdarma. Pro malé návštěvníky bude opět připravena již osvědčená "přípravka budoucích sběratelů".

Aktualizovaný seznam vystavovatelů k 1.8.2006
najdete na http://new.ppa.cz/?page=sber_sezvyst_cz

Autor: Jindřich Jirásek | 17. 8. 2006

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2019 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223