Čtenář Infofily – březen 2013

Pokračujeme v nové rubrice Infofily s názvem Čtenář Infofily, která si dala za cíl v pravidelných intervalech informovat o zajímavostech v naší filatelii, které třeba ani nejsou na samotný článek, ale za zmínku určitě stojí. Dále zde budeme přinášet a odpovídat na otázky našich čtenářů, které se objevují v emailové komunikaci nebo na naší diskuzi, a které by mohly zajímat i další čtenáře. Čtenář Infofily bude tedy takovým menším spojením redakce Infofily s našim čtenářem.

Populární rozhovory na naší Infofile

Na náš rozhovor s Josefem Weisensteinem nám přišlo několik kladných ohlasů - odkaz na rozhovor zde. Většinou se týkají pochval za celkovou zajímavost rozhovoru – čtivost a za dobře zvolené otázky. Pochopitelně nás pochvala v redakci velice těší, ale většinou jsou rozhovory o lidech a ty, pokud jsou sami o sobě zajímavý, není to již pak nic těžkého a rozhovor se dělá prakticky lehce a sám. To navazuje na to, že naši čtenáři si rozhovory velice oblíbili a žádají nás o další. Dokonce aktivně navrhují, s kým by si rozhovor do budoucna přáli. Rádi takovéto náměty vyslyšíme, a pokud to bude jenom trošku možné, vždy rozhovor připravíme.

Frankujete filatelisticky?

Naši čtenáři se na nás především prostřednictvím diskuze Sberatel.com obracejí ohledně toho, že se snaží filatelisticky frankovat, ale Česká pošta ne vždy se k jejich zásilkám chová slušně, a tak jak by si zasluhovaly. Stěžujete si na bezohlednost některých pracovníků pošty, kteří někdy škrtají známky perem, fixou či razítkují nehezky a to tak, že to někdy vypadá, že známky, které jako filatelisté vylepujeme a mají naší republiku reprezentovat ani nemají rádi a raději je vždy nečím znetvoří. http://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/frankujete-filatelisticky-8009 Pochopitelně je to o lidech a jejich přístupu k práci a jsou to snad jen černé vyjímky, které se nebudou tak často opakovat. Doufejme, že se situace zlepší, či že si tohoto problému u České pošty všimnou. Jak je vidět z obrázků nemusí to být, ale vždy problém pouze u naší pošty, ale obecně i ze světa. Obrázek dole se dá snad okomentovat pouze s dávkou humoru, jako to udělal uživatel SakoMDKcz - Mě pro zajímavost došly ze stejné pošty z USA (Fayetteville, Arkansas) dva dopisy. První 2.2.2012 kde pošťák asi sežral razítko tak to vyřešil lihovkou a druhý 6.2.2012 a to už z něho asi razítko vyšlo tak to orazil co to šlo :-).

Čtenář Infofily – březen 2013Chlubírna filatelie

Diskuzní portál Sberatel.com si se svými skoro již 9000 uživateli získává na značné popularitě a je to, zdá se, nejaktivnější sběratelská diskuze v republice, kde každým dnem diskutuje tisíce sběratelů. Od odborníků po laiky ze všech sběratelských oborů. Velice zajímavá je pro každého nadšeného filatelistu především kategorie, která je výstižně nazvaná Chlubírna filatelie . Pro ukázku něco málo z Chlubírny pod tímto příspěvkem. Zapojte se i vy a pochlubte se svými krásnými kousky ze svých sbírek.

Čtenář Infofily – březen 2013
Popisek uživatel dodie: Ústižok zúčtovacieho archu, zmiešaná frankatura už súbežných známok s našou prvou známkou. Prvý deň vydania - 18. 12. 1918, pečiatka Praha 1. Jeden z mála dokladov nefilatelistického použitia v prvý deň vydania.


Zásilková služba Infofila.cz

Rozhodli jsme se v brzké době spustit zásilkovou službu Infofila.cz, která by si dala za cíl, nabízet nedostatkové a zajímavé filatelistické zboží za velice výhodné akční ceny. Bude se jednat o službu pro čtenáře Infofily, která by měla být vždy něčím zajímavá. Ať už cenou nebo těžkou dostupností (prakticky se na trhu nevyskytující). Budeme v ní nabízet zajímavosti v prvotřídní kvalitě, za což budeme plně ručit zárukou. Bude to doplňkem našeho internetového obchodu Eshop.infofila.cz, který obsahuje již přes 4000 položek od sběratelských pomůcek po materiál. Věříme, že Vás tato připravovaná služba zaujme. Budeme se vždy snažit se zajímavým materiálem vyjít vstříc všem, ale naše sklady jsou pochopitelně omezené, a tak se může stát, že se v případě těch nejzajímavějších položek dostane pouze na ty, co objednají mezi prvními (objednávky budeme vyřizovat dle pořadí, ve kterém dojdou). Můžete se tedy těšit. Pro dnešek je to vše. Děkujeme za veškeré Vaše emaily do naší redakce a za Váš zájem o naší – Vaší Infofilu.

Autor: Zdeněk Jindra | 30. 3. 2013

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2019 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223