Komentáře ke článku


Bram Klein - Ukradená známka

Jedinečná, vzácná a tedy i drahá československá známka je ukradena na výstavě v Japonsku. O dvacet šest let později se jako zázrakem znovu objeví na aukci v Praze. Jak je to možné? Takto je uváděná nová kniha Brama Kleina - Ukradená známka.
Jak to také mohlo být? 149915
Vložen: 23. 08. 2018 - 11:56:08
 
Odpovědět
Ze čtení knihy mne napadlo několik věcí. Faktem tedy je, že se oba aktéři příběhu sešli a jednali o prodeji či výměně dané známky (údajně ukradené na výstavě). Nebylo to spíše tak, že LP dodal na výměnu známky u kterých se následně ukázalo, že jsou padělané? Což se následně rychle i zjistilo. Známky již nechtěl vrátit a tak se mu zkusilo alespoň zamezit je vystavovat či prodat? Nedovedu si bohužel představit, že by měl k dispozici nářadí pro odmontování rámu a odcizení známek a to hned na 2x. Kdo vystavuje tomu musí být jasné, že to je dost technicky složité. To udělat tak - aniž by si toho někdo všiml - dyť je kolem spousty lidí. Není to také košér příběh, ale myslím, že stojí k zamyšlení. Nebylo to náhodou takto? Pak je jasné, že je neměl uvedené ani v té jeho knize a celou dobu jejich držení tajil. Zvláště, když kolem toho bylo takové haloóo. Neřikám, že to tak bylo, ale při čtení mne to opravdu napadlo.


Lidé zmínění v knize 149916
Vložen: 25. 08. 2018 - 23:12:38
 
Odpovědět
Nechci soudit, kde je pravda, ale překvapilo mě, že známý "Pytlíčkobijec" František Beneš je zmíněn v knize pouze jedenkrát a ještě okrajově. Čekal jsem větší zainteresovanost v rámci knihy a "pomoci" B. Kleinovi.
J.R.


Přidat komentář


© 2002 - 2019 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223